trądzik różowaty - krem
Informacje O trądziku

Dobry krem na trądzik różowaty

Trądzik różowaty to choroba, która dotyka coraz większej części naszego społeczeństwa. Najczęściej cierpią na nią kobiety w wieku od dwudziestu do trzydziestu lat i później. Jest to choroba o wielu podłożach, która nie ma nic wspólnego z trądzikiem młodzieńczym. Mogą powodować ją geny, niewłaściwy tryb życia, nałogi, zła dieta, problemy z naczyniami krwionośnymi lub zaburzenia hormonalne. Dlatego tak bardzo istotna jest wizyta u dermatologa, który powinien rozpoznać przyczynę i rodzaj trądziku oraz zalecić dobry krem na trądzik różowaty i inne środki, na przykład dietę, terapię hormonalną lub antybiotykoterapię.

Czy sam dobry krem na trądzik różowaty rozwiąże problem?

Nie można liczyć na to, że sam krem usunie trądzik różowaty. Może on z pewnością złagodzić nieco jego objawy i sprawić, że będzie mniej odczuwalny i widoczny. Najlepiej jednak zastosować również terapię ogólną i pozbyć się przede wszystkim przyczyny problemu. Wówczas krem będzie miał z pewnością skuteczniejsze działanie. Mądrze, z głową wybierz najlepszy krem na trądzik.

Jaki powinien być dobry krem na trądzik różowaty?

 • przede wszystkim, powinien być to krem bez dodatku substancji zapachowych oraz kolorowych (taki jak kremy z serii Acnerose),
 • najlepiej, żeby nie zawierał on żadnych olejków eterycznych i innych składników mogących podrażniać skórę,
 • kremy na trądzik różowaty najczęściej zawierają metronidazol. Są to leki zapisywane przez lekarza, do zakupienia w aptece,
 • najlepiej, żeby krem zawierał również silne filtry UV, ponieważ promieniowanie jest bardzo niebezpieczne dla skóry narażonej na trądzik różowaty,
 • istnieje możliwość samodzielnego przygotowania takiego kremu, jednakże wymaga to konsultacji z lekarzem, ponieważ trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie składniki kremu, aby nie podrażniać dodatkowo skóry.

Poza stosowaniem samych kremów, warto zadbać również o odpowiednią pielęgnację skóry twarzy. Przede wszystkim, należy ją chronić przed słońcem, zimnem i wiatrem. Nawet tłusty krem nie uchroni takiej skóry na działanie mrozu. Poza tym, powinna być ona dobrze oczyszczana, jednakże nie tarta. Wiele kobiet zmywa makijaż w niewłaściwy sposób, bardzo podrażniając swoją skórę i powodując nawrót choroby.

Nie należy używać zbyt wielu warstw makijażu, w tym tłustych fluidów, które zatykają pory skórne. Najlepiej zadbać również o odpowiednią dietę, która będzie miała działanie odkwaszające dla organizmu. Często trądzik różowaty spowodowany jest właśnie zakwaszeniem układu pokarmowego i wydalniczego. Najlepiej postawić na produkty alkalizujące oraz pić duże ilości płynów, w tym wody mineralnej niegazowanej. Nie należy spożywać też potraw pikantnych. Poznaj tipy na naturalne leczenie trądziku różowatego.

Bibliografia

1. Mehrholz D., Nowicki R., Barańska-Rybak W.M., Czynniki infekcyjne w etiopatogenezie trądziku różowatego, 2016
2. Bakar O, Demircay Z, Gurbuz O: Therapeutic potential of azithromycin in rosacea, 2004
3. Jones S.N., Pozbądź się chorób skóry, 2017

Oceń artykuł

Może ci się spodobać...

10 Komentarzy

 1. Bardzo podoba mi się ten artykuł. Dobrze, żse zwracacie uwagę na zapach, nienawidze po prostu jak kremy sztucznie i mocno pachną, niesamowicie mnie to drażni.. Mam skórę na ciele często suchą i ze świecą szukać np. balsamów które są bezzapachowe.

 2. Ja też słyszałam od siostry, że Acnerose sobie kupiła i rzeczywiście twarz ma mniej czerwoną i wygładzoną. Szkoda tylko, ze za tyle kasy… no ale lepiej trochę dopłacić i wiedzieć, że coś zadziała niż kupować bez sensu kosmetyki.

 3. Cześć, choruję na trądzik różowaty już od pół roku 🙁

  Szukam kremu dla siebie, chętnie poczytam Wasze rekomendacje – na rynku jest tego tak dużo, że nie wiem, co wybrać 🙁

 4. Hej,

  jeśli chodzi o krem na trądzik różowaty, to ja stosuję, przytoczony w tym artykule, krem na dzień Acnerose 🙂

  Stosuję go już od dwóch tyg. i jestem zadowolony 🙂 Rumień prawie mi zniknął

 5. Hmmm, wiele kremów obecnie jest nafaszerowanych chemią … UWAŻAJCIE! Wybierajcie tylko te w pełni naturalne, jak sugeruje artykuł.

  Leczenie trądziku różowatego nie należy do rzeczy najłatwiejszych, dlatego tym bardziej – jeśli chcecie pozbyć się trądziku różowatego, stosujcie tylko sprawdzone produkty.

 6. A ja robię kremy w domu i stosuję tylko domowe sposoby na trądzik różowaty. W internecie istnieje wiele gotowych receptur. Polecam!

  1. Halinka, a z czego robisz te kremy? : ) Sama stosuję na co dzień krem Acnerose, ale mogłabym spróbować czegoś nowego.

 7. A był ktoś na zabiegach na rumień? Jak wrażenia??

  1. Niestety zabieg jest dość bolesny, ale efekty są więc myślę że warto. Mi Pani Kosmetolog mówiła, że naczynia się obkurczają i dlatego rumień znika.

   1. Patrz, a mnie jakoś specjalnie nie bolało. To pewnie dużo zależy od skóry!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.